Girne Güzelyurt Turu

Kıbrıs Turları

Bu turumuz kapsamında Kıbrıs adasını turizm merkezi olan Girne ve adanın en yeşil bölgesi olan Güzelyurt şehirlerini geziyoruz. Tur kapsamında gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz
– Bellapais Manastırı (1192 Yılında Kudüsten göç eden Agustinian rahipleri tarafından inşa ettirilen gotik mimarinin en güzide eserlerinden birisidir, muhteşem bir Girne manzarasının olduğu, hakim bir tepeye inşaa edilmiş olan bu manastır Berlerbeyi köyünün müthiş doğası ile birleşmiz durumdadır.)
– Tarihi yat limanı ve Girne kalesi (Venedikler döneminde inşa edilmiş, at nalı şeklindeki tarihi liman Girne şehir merkezinde yer almaktadır bu limanda çok sayıda kafe ve bar yer almaktadır. Yat limanının hemen yanında bulunan Girne kalesi, Lüzinyanlar döneminde inşaa edilmiş venedilikler tarafından genişletilmiş Osmanlılar tarafından kullanılmış, çok tarihi bir kaledir.)
– Karaoğlanoğlu Şehitliği(1974 Barış harekatında Kıbrıs adasına ilk ayak basılan yerdir ve harekat esnasında şehit olan askerletimizin yatmakta olduğu Kıbrıs adasının ikinci büyük şehitliğidir. Hemen yanında açık hava tank müzesi yer almaktadır. )
– Mavi Köşk (1960 yıllarda inşaa edilmiş olan Mavi Köşk, Rumların baş piskoposu ve o dönemde Kıbrıs’taki ortak cumhuriyetin cumhur başkanı olan baş piskopos Makaryosun avukatı olan Paulo Pualides’ in köşküdür, evin odaları köşkte grevli askerler tarafından gezme olanağı buluyoruz.)
– Güzelyurt Şehri (Güzelyurt Kıbrıs adasının en sulak ve en yaşil şehridir burada Kıbrıs’ın doğal güzelliklerini yakından görme olanağı buluyorsunuz.)